Video z tripa do Kozubnika!

Cytując Opuszczone.com„Kurort wypoczynkowy potocznie zwany „Kozubnikiem” sięga swoją historią bodajże nawet lat 50-tych. Wybudowany na potrzeby rządu i spółek pracowniczych, niedostępny dla zwykłych szarych zjadaczy chleba, był miejscem wypoczynku zasłużonych partyjnych organizacji. Wypoczywali tam również jugosłowianie, którzy zajmowali się budową „Kozubnika”. Główny hotel a zarazem najwyższy budynek był dostępny jedynie dla wybranych. Mniej zasłużonych oraz delegowanych z mniej ważnych placówek pracowniczych, lokowano w budynkach bardziej campingowych.

Wraz ze zmianą ustroju zmienił się sposób zarządzania hotelami, co niestety doprowadziło do zaniedbania budynków i upadku kompleksu. Po pewnym czasie za późno było już na renowacje, ponieważ byli i tacy, którzy zechcieli „wzbogacić się” na świetnie i bogato jak na tamte czasy wyposażonym kompleksie…

W taki oto sposób miejsce które dla wielu było ucieczką od codzienności, relaksem w najlepszych warunkach oraz wspomnieniem mile spędzonych chwil, przekształciło się w ruderę, szkielet wspaniałości i rozmachu, z którymi kiedyś zostało wzniesione. Wiele osób będących niegdyś gośćmi kurortu nie wie nawet o jego tragicznym losie, a Ci co po wielu latach mają okazję wrócić znów na miejsce dziecinnych wspomnień, nie ukrywają wzruszenia oraz smutku. ”

Pewnego dnia wybraliśmy się tam , zabrałem kamere a oto video które skleiłem z zebranego materiału. Mix architektury prlu ,jazdy na rowerze bmx , fireshow i graffiti ,zpasowanym z dubstepowym kawałkiem.

Muzyka: Benga – Crunked up
Fotki : Baz , Anczok , Jacek P.
Kamera : AK ( czyli moja skromna osoba)
Montaż : AK

Na bmxie tradycyjnie Paweł „Zwykły” Klara , a ogniem operowała grupa „Lumbre”

AK „Bogil”

Reklamy

Sierpień 1, 2009. Tagi: , , , , , , . Bmx, dubstep, skawina.

Dodaj komentarz

Be the first to comment!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Trackback URI

%d blogerów lubi to: